3 Ağustos 2014 Pazar

Benim De Artıııık Bir Daktilom Var / Daktilom Adile Hanıma Övgü


Oldu en sonunda oldu bim bam bom
Rüyalarım gerçek oldu bim bam bom ...
Duyduk duymadık demesin hiç kimse
İşte ilan ediyorum herkese

Kim demiş ''Bunun kartuşu bulunmaz '' diye
''Bu devirde ne daktilosu ? ''diyeee
''Masa üstünde kalmaktan  kurtulmaz '' diye
Çatlasın , patlasın , dönsün deliye

Hah hah hay , dinleyin dostlar
Benim de artık bir daktilom var
Hırsından çatlasın tabletler bilgisayarlar
Benim de artık bir daktilom var

....

Sevgili okur , artık daktilosu olan bir yazar bozuntusunun yazılarını okumaktasınız.
Kendileri,  bana canlarım, ne desem azlarim :)  Dilay, Cansın , Kağan ve Cem 'in hediyeleri olup, gönlümün top 10 listesine birinci sıradan girivermiştir.
Meğer ne  çok eksikmişim de tamamlanıverdim.
Kadıköy'ü  bile öpmek isteyen ben  ( Şaşırdınsa blogdaki sözgeçmişimi oku sevgili okur ;) ),  daktilomu tabii ki öptüm öptüm öptüm ;)
Kendisiyle  Old English Pub 'da  tanıştık. Sonra kim bilir kaçıncı evine geldi ? Son evi olduğuna emin olabilir elbet. Canların  notunun olduğu kağıdı çıkardım. Yeni bir kağıt taktım. Bizimkilere de bir mesaj attım.

 '' Hadi daktiloma bir isim bulalım . Şöyle Adile hanım gibi birşey olsun ..Aaa.. Tamam Adile hanım harika oldu. Öptüm hepinizi. Tekrar teşekkürler :) ''

Sonra her gün o kağıda yazdım da yazdım.
Hey ben Derya.. Bugün şunlar şunlar oldu.. Nasılsın Adile hanımcı'm ? Akşama ne yiyelim ?  Bi bira da sana açayım mı  ? Hadi ben çıkıyorum. Öptüm. Yarın tatile çıkıyorum. Ertekin senle ilgilensin. Birşey olursa ararsın..

Bizim evin bir ferdi oldu çıktı Adileci'm. Eş  dost soruyor da hatta. Bi dahaki seçime oy da kullansın diyorum. Çoğunluğa uymaz benim Adile'm. Muhaliftir.  Kim bilir kaç hükümet görmüştür? Buna da güle güle notu yazacaktır elbet.

Bir gün de içelim diyorum. Sahibi gibi şarkı söylemesini sever. Sesi de bir güzel..

Çık çı çık çı çık çııık şıııık !..

Bir kusuru var , biraz ağır. Sanki yıllarca  yazdığını taşıyor.  O kadar kusur kadı daktilosunda da olur.
Bir de merak ettiğim husus neden  kimsecikler '' :) '' yapmamış  bu zamana dek daktilosuyla.Ben bolcana yapıyorum.. Hıh !..


...

Geçen Kağan'a dedim okkalı bi güldü .

'' Gelin de bi akşam yazalım bir şeyler. Geçen yine yazıyorum :))) eller çalışıyorken ağzımda zor bela duran bir sigara olması gerekti gibi geldi.
Hani olur ya filmlerde :))

Not : Ben sigara içmem .

...

İşte böyle sevgili okur..
Adile hanım daha neler yazar ?
Göz göze değince , yürek yüreğe değiyor mudur ondan sorulur.
Bilir Adile bilir.
'' Bekledim de gelmedi hiç mi beni sevmedi ? ''
Görür Adile görür.
Benim diyemediğimi lakin onun gördüğünü , gün gelir ...
Yazar Adile yazar..

Elbet bir sevdiği vardır  Adile'nin , benim daktilom zaar ;)

Başını Münir'in omzuna yaslar.
Yaz Münir yaz !..

SON Bu yazıyı yazarken ne dinledim ? 


                 

                    


4 yorum:

 1. Hayırlı olsun daktilonuz.. Daktilo ile yazı yazmak, insana, eski büyük yazarlarla aynı yerdeymiş gibi hissettirir gibime geliyor zira birçok büyük eser o tuşlarda hayat buldu.. Birde mahkemeleri hatırlatıyor.. Sizin, sevimli ve kıymettar daktilonuzu yargılamak için değil paylaşmak için kullanacağınızı düşünüyor, tekrar hayırlı olsun diyorum...

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Çok teşekkürler. Daktilo ile yazı yazmak başlı başına bir keyiflenme sebebi. Ben de avukatım ama iş için kullanılmayacak kadar keyifli :) Dilerim başka başka daktilolarım da olur zamanla. Güzel şeyler yazabilmek dileğiyle.. Sağolunuz.. İyi haftalar dilerim ...

   Sil
 2. Güle güle kullan Deryacım, ben de babamın daktilosunu saklıyorum hala, senelerdir kullanmadım, şimdi bu güzel yazın sayesinde içime kullanma isteği doldu! :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Fikret abici'm öncelikle seni pek çok özlemişim belirtmek istedim. Sonra da derim ki ivedilikle kullanılmalı daktilo. Öyle keyifli.. Hep isterdim , canlar da sağolsun fark etmişler :) Bu arada kartuş bulmakta sıkıntın olursa haberim olsun.Kadıköy'de bulunuyormuş kolaylıkla. Teşekkürler ve selamlar ve sevgiler :) Ayrıca not : Senin daktilon da pek özelmiş abici'm benim..Bayıldımm..

   Sil